Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je veliku pobjedu protiv Katara rezultatom 3:1 i tako napravila važan korak ka plasmanu u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Jedan od najzaslužnijih za trijumf Zmajeva bio je Kerim Alajbegović, koji je nakon utakmice proglašen za najboljeg igrača susreta.
Bosna i Hercegovina je do pobjede stigla zahvaljujući golovima Alajbegovića i Mahmića, dok je jedan pogodak bio autogol Abunade. Jedini strijelac za Katar bio je Al Haydos.
Nakon utakmice Alajbegović nije krio zadovoljstvo zbog ostvarene pobjede i priznanja koje je dobio.

„Pa nisam puno razmišljao. Fino mi je legla lopta i onda sam samo htio da je zabijem. I ja mislim da je to bio dobar gol. Dobro smo ušli u utakmicu, 1:0, i onda je došlo do drugog i sve je bilo dobro“, rekao je Alajbegović.
Osvrnuo se i na tok utakmice, istakavši da je reprezentacija Bosne i Hercegovine dominirala tokom većeg dijela susreta.
„Malo smo pali nakon prednosti, ali prvih 40 minuta smo odigrali fenomenalno. Mogli smo i 3:0 i 4:0 voditi. Bilo je vruće, ali smo se u drugom poluvremenu opet dobro vratili i sve je bilo dobro“, kazao je bh. reprezentativac.
Posebne riječi uputio je navijačima Bosne i Hercegovine, koji su i ovog puta pružili veliku podršku reprezentaciji.
„Šta reći za naše navijače — to je 12. igrač. Nemam riječi za tu podršku i hvala svima koji su bili uz nas. Idemo dalje“, poručio je Alajbegović.