Mladi Krupljanin Sanel Halkić krenuo na biciklistički maraton od Njemačke do Bosne: Više od 900 kilometara bez logističke pratnje

Mladi Krupljanin Sanel Halkić jutros je iz njemačkog grada Wangen im Allgäu započeo biciklistički maraton pod nazivom „Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi“, tokom kojeg će za pet dana preći više od 900 kilometara, vozeći potpuno sam i bez logističke pratnje.

Njegov cilj je da 1. jula stigne u Bosansku Krupu, nakon čega će nastaviti put prema Sanskom Mostu.

Iz njegove porodice ističu da s ponosom prate ovaj izazov, ali i da osjećaju zabrinutost jer je Sanel na putovanju bez pratnje.

„Kao njegova porodica, naravno da brinemo jer je na ovom putu potpuno sam, ali smo istovremeno izuzetno ponosni na njegovu hrabrost, odlučnost i ljubav prema biciklizmu. Znamo koliko mu ovo putovanje znači i od srca ga podržavamo“, poručili su.

Porodica je uputila apel svim vozačima i ostalim učesnicima u saobraćaju koji će Sanela sresti tokom prolaska kroz Njemačku, Austriju, Italiju, Sloveniju, Hrvatsku i Bosnu i Hercegovinu, da budu posebno oprezni, drže siguran razmak i omoguće mu siguran nastavak puta.

Kako navode, pažnja i razumijevanje svih učesnika u saobraćaju od velikog su značaja za njegovu sigurnost, ali i za mir porodice koja s nestrpljenjem iščekuje njegov dolazak kući.

Nakon završetka ovog izazova, Sanel Halkić će 8. jula, zajedno sa svojim prijateljima, po četvrti put učestvovati u biciklističkom maratonu Bihać – Srebrenica, kojim se šalje poruka sjećanja i opomene uz moto „Da se nikad ne zaboravi i ne ponovi“.

Porodica mu je na kraju poželjela miran put, mnogo snage i siguran dolazak na odredište, uz želju da ga sreća prati na svakom pređenom kilometru.