(VIDEO) Iranski reprezentativac u suzama: “Ne znam šta je naš narod učinio da ovo zasluži”

Iran je nakon dramatičnog remija 1:1 protiv Egipta ostao u neizvjesnosti oko plasmana u nokaut-fazu Svjetskog prvenstva.

Iranci su u završnici utakmice imali priliku koja je mogla promijeniti sve, ali su nakon posljednjeg sudijskog zvižduka morali prihvatiti činjenicu da više ne zavise samo od sebe.

Nakon utakmice emotivnu poruku iranskom narodu poslao je Ramin Rezaeian. Iskusni reprezentativac teško je skrivao razočaranje nakon susreta u kojem je Iran ostao korak kratak do rezultata koji bi mu donio mirniji rasplet.

“Ne znam šta da kažem. Ne znam zašto imamo takvu nesreću, jednom, dvaput, triput, četiri, pet puta”, rekao je Rezaeian.

Potom se obratio navijačima i poručio da reprezentacija nije igrala samo za sebe, nego za ljude u Iranu koji su se nadali velikom rezultatu: “Ne znam šta je naš narod učinio da ovo zasluži. Nadam se da se još možemo kvalifikovati kako bi se oni osjećali bolje, zaslužuju više od ovoga.”

Iran je protiv Egipta odigrao 1:1, ali taj rezultat nije bio dovoljan da samostalno potvrdi prolazak. Sada mora čekati druge rezultate i nadati se raspletu koji će ga odvesti među najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Rezaeian je naglasio da su igrači dali sve što su imali: “Borili smo se koliko smo mogli. Nije bilo važno ni da smo večeras umrli. Samo smo htjeli usrećiti naš narod.”

Iranski nogometaš posebno je istaknuo žrtvu i zajedništvo unutar ekipe. Prema njegovim riječima, igrači mjesecima rade bez traženja ičega zauzvrat, vođeni isključivo željom da obraduju svoje navijače: “Borimo se mjesecima. Nikada nismo tražili ništa zauzvrat. Svaki od ovih igrača je častan. Igrali smo iz ljubavi prema našem narodu.”

Na kraju je poslao kratku, ali snažnu poruku: “Ljudi Irana, jako vas volimo. Žao mi je, to je sve što mogu reći.”

Rezaeianova izjava najbolje pokazuje koliko je ova utakmica značila Iranu. Nije to bio samo bod, niti samo borba za nokaut-fazu. Za iranske igrače, to je bila utakmica za ljude koji su od njih očekivali radost.