Nigdje k’o u BiH: Navijači u Zenici na bageru slavili pobjedu Zmajeva i plasman u nokaut fazu

Rijeke navijača sinoć su slavile na ulicama gradova širom zemlje nakon plasmana Zmajeva među 32 najbolje selekcije svijeta, a jedna scena iz Zenice posebno je privukla pažnju na društvenim mrežama.

Naime, grupa navijača provozala se kroz centar grada na bageru ukrašenom zastavama Bosne i Hercegovine slaveći uspjeh reprezentacije na Svjetskom prvenstvu.

“Evo Seada Kolašinca na ulicama Zenice, slavi prolaz u nokaut fazu Svjetskog prvenstva. Nigdje i niko ko mi”, piše u opisu objave na Instagramu.

Snimak nesvakidašnjeg slavlja brzo se proširio društvenim mrežama i nasmijao brojne korisnike, koji su u komentarima isticali kreativnost bh. navijača.

“Pa tačno da nas nema Bosanaca, trebao bi nas čovjek onda izmislit”, “Kolašinac vozi”, “Kad pomisliš da si najcool u gradu, ovaj lik se pojavi i vrati te u stvarnost”, “”Bravo Zenico””, “Sjedi 5”, bili su samo neki od komentara.

Podsjetimo, reprezentacija Bosne i Hercegovine jučer je u odlučujućem susretu grupne faze Svjetskog prvenstva savladala Katar rezultatom 3:1 i tako zadržala šansu za prolazak dalje kao trećeplasirana selekcija.

Nakon utakmice bilo je potrebno sačekati ishod duela Brazila i Škotske, a Brazil je pobjedom od 3:0 samo potvrdio poziciju Zmajeva.

Nakon potvrde plasmana uslijedilo je veliko slavlje širom Bosne i Hercegovine, a snimci atmosfere stigli su i do svjetskih medija.